Ук
Українська мова
15.02.2023 21:31
Решено

Виправити помилки у тексті

Лучшие ответы
ART666999
2
4,8(86 оценок)
15.02.2023 18:27

Відповідь:

Пояснення:


Виправити помилки у тексті
ниразунематематик
10
4,7(32 оценок)
15.02.2023 16:48
Мета: - домогтися засвоєння учнями правил правопису не з дієприкметниками;   - сформувати уміння правильно писати не з дієприкметниками;   - збагачувати словник школярів дієприкметниками;   - вчити дітей орієнтуватися в ситуації спілкування;   - формувати уміння будувати діалог розгорнутими, поширеними реченнями, додержуватись правильного інтонування речень;   - виховувати культуру спілкування.  тип уроку: комбінований.  хід уроку  і. орг. момент.  іі. повідомлення теми уроку.  ііі. актуалізація опорних знань.  завдання до учнів: пригадайте, як пишеться не з різними частинами мови.  іv. сприйняття і засвоєння учнями навчального матеріалу.  1. робота з підручником: розгляд таблиці «написання не з дієприкметниками» (7; стор. 50).  2. тренувальні вправи.  прочитати, пояснити написання не з дієприкметниками.  увійшов я в сінечки, а сінечки не метені. увійшов я в світлицю, а світлиця не топлена, діжка хліба не мішана. лука негребена схожа на дівку нечесану. де багато господинь, там хата не метена і каша не варена. не хвалися піччю в нетопленій хаті.  народна творчість.  диктант з коментуванням.  я часто ночами пригадую знов дитинства сполохану казку. і вам, мамо, за вічну любов і щедру незміряну ласку. схилялось над ліжком привітне чоло, дрімали натомлені очі і вам, мамо, за ваше тепло і довгі недоспані ночі. дитинства не жду я із вирію знов, не вернеш і мамину і вам, мамо, за вічну любов і всю неоплачену ласку. і вам, літа, за хліб і сіль, за радість і невиплаканий біль.  з творів д.луценка.  подані фразеологізми ввести до самостійно складених речень (усно). якими частинами мови (особливими формами ) є виділені слова? пояснити написання не.  ділити шкуру невбитого ведмедя. йому закон не писаний. незбагненними шляхами (незбагненна мудрість).  3. розвиток зв’язного мовлення. складання діалогів на задану тему, але для різних ситуацій спілкування.  пояснення вчителя.  - для спілкування, тобто ведення діалогу, важливо встановити контакт зі співрозмовником. є правила, дотримання яких під час спілкування зближує людей.  - запишемо ці правила. що б ви додали до них?   правила спілкування  1. звучання власного імені завжди приємне людині.  2. посмішка на обличчі – ознака позитивного налаштування співрозмовника.  3. комплімент, «золоті слова» поліпшують стосунки.  4. не поспішай говорити, поспішай слухати.  5. криком дуба не зрубаєш. (з нар. творчості)  практична вправа «умій слухати співрозмовника»  робота в парах (розподіл учнів – як сидять за партами).  1. поверніться обличчям один до одного і протягом двох хвилин розповідайте по черзі про дієприкметник усе, що знаєте.  2. тепер кожен перекаже те, що почув від співрозмовника.(2 хв.)  3. обговорення: чого бракувало вам, коли ви говорили? що для вас було легшим: розповідати, слухати, переказувати? а що важче?   4. висновки: що ви вже вмієте, чого ще треба вам навчитися?   практикум. тренувальні вправи у складанні діалогів на тему «вивчення дієприкметника»:   а) для учнів з низьким рівнем знань: складіть діалог за поданою першою реплікою:   - бабусю, ми учора на уроці української мови розглядали тему «дієприкметник».  б) для учнів з середнім рівнем знань: складіть діалог відповідно до мовленнєвої ситуації: спілкування з однолітками на перерві .  в) для учнів з достатнім рівнем знань: доповнити діалог розкриттям мовленнєвої ситуації – спілкування з учителем на додатковому занятті.  v. закріплення набутих знань.  1. поясніть правопис не з дієприкметниками: немовлених, неприречену, нерозтрачену, ненароджених, нерозгадану, не чекали, необпалену – звертати увагу на пояснювальні слова.  2. творче завдання. напишіть привітання своїм рідним, використовуючи дієприкметники з не.
caros14
15
4,6(12 оценок)
15.02.2023 15:37
Колибри - маленькое чудо природы, прекрасное и изящная.   она трудолюбивая     как пчелка.  и красавица, и заботливая мама. все восхищаются ею и приходят в восторг от ее стараний и усилий принести  пользу людям ,уничтожая многочисленных вредных насекомых.она самая маленькая птица на земле , а точнее вид колибри-пчелка. обитает она на островах куба и хувентуд. длина тела колибри-пчелки составляет всего  5 см, и это  вместе с хвостом и клювом, а масса тела всего  1,6 грамм. колибри-пчелка совершает более  90 взмахов крыльями  в секунду, и  чему можно услышать характерное жужжание. это чудесная птичка и такая грациозная, быстрая и всегда занята своим делом. это  единственная птица во всем  мире способная летать  назад. несмотря на свои маленькие  размеры, это  самая маленькая птица на земле летает со скоростью 80 км/ч. она быстра и ловка. основу ее основного  рациона питания составляют мелкие насекомые, а не нектар с цветков, как полагают некоторые. насекомых    колибри находит в цветках и ловит налету. за день колибри съедает в два раза больше собственного веса. она прожорлива. но ее красота всегда радует глаз всех людей на земле.
Присоединяйся к нам!
Зарегестрируйтесь
Уже есть аккаунт? Войти